Akreditované kurzy

Nabídka dvoudenního programu: Jsem OK, jsi OK pro pracovníky ÚP ČR, sociální pracovníky na samosprávných úřadech, sociální pracovníky v sociálních službách.

Nabízíme akreditované kurzy pro pedagogické pracovníky, kteří pracují s romskými dětmi a nově také kurz psychohygieny pro pedagogy.

Nejdřív střecha

Od roku 2016 jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, který realizuje pan Vojtěch Sedláček a NADĚJE. Díky projektu mohou náš azylový dům využívat až na dva měsíce i rodiny zcela bez prostředků. Více na nejdrivstrecha.cz 80

Azylový dům pro matky s dětmi v Mladé Boleslavi



Posláním služby je poskytnout matkám a otcům s nezl. dětmi a těhotným ženám, kteří jsou v nepříznivé životní situaci spojené se ztrátou bydlení, přechodné a důstojné ubytování na maximální dobu 1 roku a zároveň jim poskytnout odbornou sociálně právní podporu ve snaze řešit svou nepříznivou životní situaci.

Ve výjimečných případech lze službu poskytnout i mužům s nezletilými dětmi či celým rodinám, pokud to aktuální provozní podmínky umožňují.

Cílovou skupinou jsou matky nebo otcové s nezl. dětmi a těhotné ženy, kteří ztratily svůj domov nebo musely svůj domov opustit z důvodu ohrožení zdraví nebo života, bezpečí či důstojnosti.

Hlavními aktivitami služby jsou:

Poskytnutí ubytování (maximální délka pobytu je 1 rok).

Pomoc při zajištění stravy (poskytnutí zázemí a podmínek k přípravě stravy)

Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí (odborné sociálně právní poradenství, asistence na úřadech, individuální plánování s uživateli)

Odlehčovací služby – předškolní zařízení pro děti od 3 do 7 let

Fakultativními (vedlejšími) aktivitami služby jsou:

Asistence ve vzdělávání a zaměstnávání včetně částečného hrazení vzdělávacích kurzů a doučování dětí

Využívání dalších technických prostředků zřizovatele dle aktuální nabídky: zdarma využívání internetu přes wifi, mobilního telefonu, počítače v učebně dle otvíracích hodin)

Možnost využívat oblečení a věcí z charitativních sbírek např. věci potřebné k zajištění péče o děti - kočárek na dítě, pleny apod.

Možnost využívat činností v rámci dobrovolnických aktivit v AD, týkajících se volnočasových aktivit dětí

Dotovaná cena za službu je v současnosti dle zák. předpisů 140 Kč/den za dospělou osobu a 90 Kč/den za nezletilé dítě.

Každý rodič může se svými dětmi užívat vlastní pokoj 15 až 25m2, s koupelnu a wc, společnou kuchyň a komunitní místnost. V azylovém domě pro klienty zdarma poskytujeme připojení k internetu.

Ubytování poskytujeme na základě žádosti (nemáme předepsaný formulář) – buď písemné, telefonické či osobně předané ( v současné době připravujeme i elektronickou verzi). V žádosti vždy uvádějte své jméno, adresu, počet dětí, rok narození, stručně popište svou současnou nepříznivou životní situaci a uveďte své telefonní číslo (na toto tel. číslo Vás, v případě uvolnění pokoje, budeme kontaktovat). O přijetí do azylového domu na základě žádosti o poskytnutí služby rozhoduje vedoucí AD, která v pravidelných intervalech zájemce telefonicky kontaktuje.

Azylový dům má také pokoj pro okamžité příjmy. Pobyt na tomto pokoji je omezen na 5 dní, je zcela zdarma a je určen výhradně matkám či otcům v akutní nouzi spojené s ohrožením zdraví vlastním nebo dětí, s domácím násilím nebo jinými mimořádnými situacemi.

Od roku 2013 je volnočasové vyžití dětí v Azylovém domě rozšířeno o předškolní zařízení a další aktivity pro starší děti..

Více informací o podmínkách a aktuálních možnostech azylového domu podají pracovníci na telefonním čísle +420 326 723 005.

Vzor smlouvy, Poslání, Provozní řád a další dokumenty ke službě najdete v sekci "Ke stažení".

Kontakty azylového domu
Bc. Dana DrábkováVedoucí azylového domu+420 326 723 005
+420 725 529 258
Mgr. Petra UrbanováSociální pracovnice azylového domu+420 326 723 005
Bc. Romana Dušková Prášková DiS.Sociální pracovnice azylového domu+420 326 723 005
+420 725 990 301
Irena PatkaňováSprávcová azylového domu+420 326 723 005
Adriana KováčováPedagožka odlehčovacích služeb+420 326 723 005
+420 601 506 242
Krizový pokoj (telefon non-stop pro akutní případy nouze)+420 602 399 836

Aktuality azylového domu

Dar od společnosti 2N

20. 12. 2019

Dar 2N

Společnost 2N předala R-mostům dar v podobě zabezpečení a telekomunikace pro azylový dům v Mladé Boleslavi v hodnotě více než 60 tisíc korun. Velice děkujeme!


Započala rekonstrukce Azylového domu R-Mosty v Nádražní ulici v Mladé Boleslavi

9. 5. 2019

Rekonstrukce AD

Díky přislíbené finanční podpoře Ministerstva pro místní rozvoj z prostředků Evropských investičních fondů (více viz. sekce IPRÚ Mladá Boleslav) a také díky vstřícnosti a podpoře města Mladá Boleslav, započala na přelomu března a dubna rekonstrukce našeho azylového domu. Provoz této služby se přestěhoval do pronajatého hotelu Stefanie v klidné části Mladé Boleslavi.

Koupi Azylového domu zatím financujeme z úvěru České spořitelny, stejně tak i první fáze rekonstrukce. Pro službu Azylového domu se jedná o významný mezník, který umožní její další fungování a výrazně také zlepšuje komfort a soukromí jejích uživatelek a uživatelů. Rekonstrukce by měla trvat maximálně 18 měsíců. R-Mosty musí část nákladů nesnadně kofinancovat, s čímž dílče pomáhá i investiční dotace a bezúročná půjčka města Mladá Boleslav, příspěvky na ubytování od klientek a drobné dary právnických a fyzických osob. Od roku 2017 jsme též v jednání o případné podpoře služby se společností Škoda Auto.


Projekt Dobré bydlo funguje nad očekávání dobře

9. 5. 2019

Dobré bydlo

V Mladé Boleslavi „sídlí“ rovněž náš další nový projekt. Je jím Dobré Bydlo – rozvoj kompetencí pro získání a udržení si bydlení. Společně s partnerem, městem Mladá Boleslav, v něm pracujeme na zlepšení podmínek pro důstojné a standardní bydlení rodin a jednotlivců, kteří jsou ohrožení společenským vyloučením, matek samoživitelek, romských matek a dětí čelících silné diskriminaci na trhu s byty, lidí vycházejících z ústavních a sociálních služeb (dětských domovů, azylových domů, etc.).

Týmu R-Mostů se od února 2019 podařilo zprostředkovat nájemní bydlení už sedmi rodinám z Azylového domu, z toho třem z nich v městských bytech zrekonstruovaných díky evropským financím v rámci městského projektu IPRÚ.

Projekt chce být jedním z dílčích poslů myšlenky, že zejména rodiny s malými dětmi nepatří do provizorií a ubytoven, ale do standardních bytů a domů, a že jen plnohodnotný domov přeruší dráhu sociálního vyloučení. Věříme, že jak eticky tak ekonomicky dávají podobné projekty smysl a vyplatí se v dlouhodobém horizontu všem lidem v projektových obcích.


Hledáme novou kolegyni do Azylového domu

10. 3. 2017

Hledáme novou kolegyni/kolegu pro pozici Sociální pracovník v Azylovém domě pro matky s dětmi. Místo: Mladá Boleslav Úvazek 0,4 Nástup ihned Požadujeme: Vzdělání sociálního pracovníka podle z. 108/2006 Sb, partnerský přístup ke klientům Výhodou: terapeutický výcvik a praxe v oboru Nabízíme: Na poměry NNO dobré platové ohodnocení, možnost supervize a bezplatného vzdělávání kontakt pro CV a motivační dopis: pavlina@r-mosty.cz nebo 326723005 (vedoucí Pavlína Radlová)




Projekt Férové bydlení v Událostech ČT dne 8.3.

9. 3. 2017

Projekt Férové bydlení v Událostech ČT dne 8.3.

Na mezinárodní den žen odvysílala Česká televize reportáž o sociálním bydlení, a její součástí byl i záznam z průběhu projektu Férové bydlení, který R-Mosty realizoují od roku 2016. Link na reportáž zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100308/obsah/528900-zakon-o-socialnim-bydleni


Do týmu inovativního projektu Férové bydlení hledáme novou posilu!

12. 1. 2017

Do týmu inovativního projektu Férové bydlení hledáme novou posilu!

On nebo ona by měli posílit tým komunitních pracovníků, kteří mají na starost agendu spojenou s ubytováváním našich klientů. Konkrétně jde o: - jednání s majiteli nemovitostí a s klienty - spolupráce s klienty na řešení jejich zakázek (sociálně právní poradenství) - vyhledávání nových příležitostí férového bydlení Nabízíme: - pracovní 0,5 úvazek s platovým ohodnocením 14 000,- hrubého měsíčně - nástup ihned po ukončení výběrového řízení - zázemí renomované organizace - flexibilitu a otevřenost novým nápadům - místo výkonu práce Praha a Mladá Boleslav (doprava hrazena) Požadujeme: - VŠ, VOŠ nebo SŠ s maturitou (vzdělání v sociálním směru výhodou) - komunikační dovednosti - bezúhonost Více informací na tel: 725 345 594 (Adam Pospíšil) Kompletní informace o projektu najdete na www.ferovebydleni.cz Své životopisy, prosím, zasílejte na adam@r-mosty.cz. Obratem, se s Vámi spojíme a sjednáme si schůzku. Těšíme se na spolupráci. Tato nabídka platí to 1.2. 2017


Nejdřív střecha - SPOLEČNÝ PROJEKT VOJTĚCHA SEDLÁČKA A NADĚJE

16. 9. 2016

Nejdřív střecha - SPOLEČNÝ PROJEKT VOJTĚCHA SEDLÁČKA A NADĚJE

R-mosty se v srpnu staly partnerem projektu Nejdřív střecha, projektu, který je určený na bezprostřední podporu jednotlivcům i rodinám, kteří se právě ocitli bez domova na ulici nebo již nějakou dobu na ulici přežívají a projevují aktivní snahu se z ulice dostat. Z peněz dárců se lidem, kteří nemají na základní ubytování hradí poplatky v pobytových zařízeních sociálních služeb a kryjí se tak výpadky, jenž by mohly tyto rodiny a jednotlivce vystavit riziku přespávání "mimo střechu". Projekt je nyní partnerem našeho azylového domu pro matky s dětmi v Mladé Boleslavi. Naději i panu Sedláčkovi velice děkujeme za spolupráci.




Tak trochu jiná realitka: R-Mosty hledají férové majitele nemovitostí

25. 4. 2016

Tak trochu jiná realitka: R-Mosty hledají férové majitele nemovitostí

Organizace R-Mosty spustila k 21. dubnu nový projekt zaměřený na férové bydlení. Cílem projektu podpořeného Úřadem vlády ČR je zajistit lidem ohroženým chudobou, sociálním vyloučením a diskriminací přístup ke standardnímu bydlení na volném trhu s byty. Oslovuje k tomu širokou veřejnost – majitele nemovitostí, kteří v pronajímání bytů vidí i způsob, jak podpořit lidi ve snaze o zlepšení vlastního života.„S velkou nadějí očekáváme přijetí zákona o sociálním bydlení, který by měl rozšířit nabídku dostupných bytů. Myslíme si ale, že i soukromý trh s nemovitostmi nabízí prostor pro spolupráci mezi majiteli a lidmi v obtížných situacích. Chceme poskytnout pronajímatelům šanci, jak přispět k lepšímu soužití, odstraňování diskriminace a kultivaci naší společnosti,“ vysvětluje důvody, které organizaci R-Mosty vedly k realizaci projektu, jeho manažer Adam Pospíšil. Řada zkušeností a analýz potvrzuje, že je to právě dostupné standardní bydlení navázané v případě potřeby na profesionální sociální služby – nikoliv koncentrované ubytovny, které je hlavním předpokladem lepšího společenského soužití. Projekt Ethnic Friendly Housing se proto zaměřuje na majitele a majitelky domů a bytů, kteří jsou ochotni za běžných podmínek pronajmout své nemovitosti romským rodinám, matkám samoživitelkám a dalším lidem ohroženým ztrátou bydlení. Organizace R-Mosty na oplátku poskytne garanci ve formě podpůrných služeb pronajímatelům i klientům, včetně právního servisu. Garantuje i oboustranně férové nájemné, které odpovídá běžné ceně v daném místě a čase. Nabídky majitelů budou využívány zejména klienty R-Mostů, jimž kvalitní bydlení otevře nové možnosti plnohodnotného začlenění do společnosti. Sociální pracovníci jim pomohou s vyřízením všech administrativních náležitostí. S rodinami budou nadále spolupracovat, zajišťovat potřebnou podporu a asistovat při dodržování podmínek vyplývajících z nájemní smlouvy. Projekt je zaměřen na Prahu a Středočeský kraj, do budoucna by se měl rozšířit na celé uzemí České republiky. Pavlína Radlová, vedoucí Azylového domu R-Mosty, dodává, že model spolupráce majitelů bytů a služeb, poskytujících kvalifikovanou sociální práci, již funguje: „Do azylového domu jsme přijali paní se dvěma dětmi, která musela opustit domov z důvodu domácího násilí. Dlouhou dobu jsme pro ni nemohli najít bydlení. Naštěstí se našim pracovníkům podařilo oslovit správce bytového domu v rezidenční čtvrti na okraji Prahy, který nespatřoval v jejím romském původu problém. Klientce jsme pomohli se zajištěním financí a stěhováním. Po několika měsících stále panuje spokojenost na obou stranách. Majitel oceňuje, že díky R-Mostům mohl získat spolehlivou nájemnici. Klientka zase to, že sama by pravděpodobně v tak krátkém čase stěží nalezla bydlení v odpovídajícím standardu.“ Více příběhů úspěšných žadatelů o bydlení a zkušeností pronajímatelů bude postupně zveřejňováno na webu projektu: ferovebydleni.cz. Kontakty pro média: Manažer projektu: Adam Pospíšil, 725 345 594, adam@r-mosty.cz Vedoucí Azylového domu R-Mosty: Pavlína Radlová, 725 319 948, pavlina@r-mosty.cz PR a média: Eva Nováková, 775 666 988, media@ferovebydleni.cz


Nové vybavení z daru

19. 2. 2016

Nové vybavení z daru

Děkujeme Wellness Hotelu Panorama z Rychnova nad Kněžnou za dar několika desítek matrací a kuchyňského a ložního vybavení pro náš azylový dům. www.hotelpanorama.eu


Bydlení především! Projekt R-Mostů v Ml. Boleslavi

2. 6. 2015

Bydlení především! Projekt R-Mostů v Ml. Boleslavi

Dne 26. května 2015 se v prostorách magistrátu města Mladá Boleslav konal 1. kulatý stůl v rámci projektu „Bydlení především“. Projekt realizuje z.s. R-Mosty s finanční dotací Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. V rámci města Mladá Boleslav byl projekt podpořen náměstkem primátora Mgr. Michalem Kopalem. Projekt má za cíl pilotně navrhnout a zároveň vyzkoušet účinné a v rámci regionu Mladé Boleslavi přijatelné a podporované přístupy (modely) pro dosažení a následné udržení nájemního standardního bydlení pro osoby z romské etnické minority, zejména rodiny s malými dětmi. Projekt vychází z přesvědčení, že nejen chudoba a nezaměstnanost, ale zejména objektivní diskriminace Romů na trhu se standardním bydlením je jednou z hlavních příčin vzniku sociálně vyloučených lokalit, obchodu s chudobou na předražených ubytovnách, průvodních sociopatologických jevů a koloběhu sociálního vyloučení u dalších generací. Nezisková společnost R-mosty je jako realizátor také přesvědčena, že standardní nesegregované bydlení jednotlivých romských rodin prospěje nejen samotným klientům projektu, ale povede i k výrazně lepším vztahům mezi romskou menšinou a většinovou společností právě díky prevenci a redukci vyloučených domů, ulic či dalších lokalit. Projekt je rozdělen na dvě hlavní aktivity, tou první je výběr a intenzivní spolupráce sociálních pracovníků realizátora s vybranými uchazeči, kteři chtějí standardně bydlet, aby se tak vymanili z provizorního a nevyhovujícího prostředí. Vybraný uchazeč (rodina s dětmi) podepisuje smlouvu o spolupráci, je intenzivně připravován v oblasti právní, sociální i pracovní aktivizace pro vstup a zejména udržení nájemního bydlení - za jasných pravidel a povinností nájemce i pronajímatele. Projekt rovněž umožňuje půjčky na složení kauce a následné krátkodobé zaměstnávání pro její splacení. První pilotní případy se zatím daří realizovat zcela v souladu s cíly a smyslem projektu, zatím bohužel bez zájmu realitních kanceláří a některých dalších důležitých subjektů na trhu s byty. Druhou důležitou aktivitou v projektu je pořádání otevřených kulatých stolů, na které jsou zváni důležití a zásadní aktéři, jenž se spolupodílí na sociální pomoci a podpoře osob v sociálně nepříznivé situaci ztráty nebo nevhodného bydlení. Prvního kulatého stolu 26.5. se účastnili zástupci vedení města Mladá Boleslav, zástupkyně ÚP ČR (KoP Mladá Boleslav), Svazu měst a obcí ČR a poskytovatelů sociálních složeb (Naděje, Jekhetani Luma, Proxima Sociale.) Účastníci diskutovali nad potřebou vzniku uceleného sociálně pomáhajícího systému nájemního bydlení v obci, který za nastavení a dodržování pravidel všemi aktéry nabízí zlepšení životní situace pro osoby v sociálně znevýhodnění, zmenšuje riziko sociální exkluze a diskriminace na nájemním trhu, předchází vzniku sociálně vyloučených lokalit, nabízí bezpečné a podporující zázemí pro děti a dospívající, umožňuje dospělým osobám rychlejší a dlouhodobější návrat na trh práce a tím ekonomickou a sociální nezávislost i autonomii, jež v důsledku umožní nezávislost rodin i jednotlivců na státním sociálním systému i sociálních službách.


Nové sportoviště v azylové domě

11. 12. 2014

Nové sportoviště v azylové domě

Díky podpoře z grantového programu Škoda Dětem jsme v Azylovém domě pro matky s dětmi zřídili oplocené sportoviště a pořídili četné sportovní vybavení. Došlo také k rekonstrukci stávajícího dětského hřiště. Těšíme se na jaro, kdy uspořádáme sportovní den pro děti z azylového domu i ze širokého okolí a děkujeme Škodovce za podporu.


Azylový dům pro matky s dětmi R-Mosty se stal součástí základní sítě soc. služeb ve Středočeském kraji

11. 11. 2014

Azylový dům pro matky s dětmi R-Mosty se stal součástí základní sítě soc. služeb ve Středočeském kraji

Azylový dům R-Mosty se stejně jako naše pražské sociální služby stal součástí krajské sítě. To znamená, že byl uznán potřebným pro klienty v regionu a měl by být nadále podporován Středočeským krajem. Ve spojení s účastí na OP LZZ projektu Středočeského kraje by tak nemělo dojít k extrémním výpadkům ve financování jeho provozu v nejbližších letech


Předškolní centrum v azylovém domě nebylo podpořeno Ministerstvem školství pro rok 2014

21. 1. 2014

Předškolní centrum v azylovém domě nebylo podpořeno Ministerstvem školství pro rok 2014

S lítostí oznamujeme, že k poslednímu lednu bude ukončen provoz Předškolního centra R-Mosty v Azylovém domě pro matky s dětmi v Mladé Boleslavi, a to pro klientky AD i veřejnost. Důvodem je nezískání dotace MŠMT pro rok 2014. O případných změnách (seženeme-li jiné sponzorské či dotační zdroje) vás budeme informovat.


Den otevřených dveří v Azylovém Domě R-Mosty

19. 12. 2013

Dnes (19.12.2013) pořádají R-Mosty den otevřených dveří v Azylovém domě v Mladé Boleslavi v Nádražní ulici č. 43. Pro širokou veřejnost je připraven program s možností návštěvy prostor Azylového domu a podrobných informací o fungování této sociální služby. Během dne budou mít návštěvníci k dispozici občerstvení, pro děti je připraven také program. Toto zařízení poskytuje, jako jedno z mála v Praze a ve Středočeském kraji, komplexní sociální službu, napomáhající k řešení kritické situace, do které se čím dál více rodin s dětmi dostává. Služba je určena primárně matkám s dětmi, které se ocitly v situaci bez přístřeší, bez možnosti nebo schopnosti tuto kritickou sociální situaci samostatně řešit.




Projekt Nebuď ovčan vzdělává v R-Mostech

10.9. 2013

Nebuď ovčan! je mottem evropského projektu Podpora, stimulace a propagace dalšího vzdělávání jednotlivců v oblasti odborných a obecných kompetencí, který se zaměřuje na lidi ve věku 25–64 let ve všech krajích mimo Prahu. Financován je z fondů Evropské unie a státního rozpočtu České republiky, veškeré pořádané aktivity jsou proto pro účastníky zdarma. Projekt si klade za cíl rozšířit znalosti obyvatel ČR v otázce občanské gramotnosti, pomoci zapojit je do občanského života a zároveň zvýšit motivaci k dalšímu vzdělávání. Cíle v oblasti občanského vzdělávání se prolínají s posláním sdružení R-Mosty, právě proto jsme pro aktivity projektu v Mladé Boleslavi nabídli školicí místnost v našem Azylovém domě. Lektoři projektu Nebuď ovčan! připravili celkem 15 kurzů z oblastí Aktivní občanství a participace občanů na veřejném dění, Dobrovolnictví, Multikulturalismus a prevence extremismu, Odpovědný přístup k životnímu prostředí a Odpovědný přístup k financím. Zájemci se mohou zúčastnit jak prezenčních seminářů, tak také on-line kurzů a e-learningu. Všechna témata je možné si také poslechnout jako audioknihy. Podstatným cílem projektu je pak poukázat na potřebnost celoživotního učení, a to nejen v oblasti občanských kompetencí. V dnešní době je v pracovním životě kladen důraz na multifunkčnost a flexibilitu. Důležitost dalšího vzdělávání se pak projeví vždy obzvláště v čase krizí, kdy se každá dovednost a znalost navíc může stát cennou devízou pro udržení zaměstnání. O všech podrobnostech a termínech aktivit se dozvíte na webových stránkách projektu www.nebudovcan.cz.


Projekt Azylové centrum pro matky s dětmi vstupuje do finální fáze

6. 5. 2013

Projekt Azylové centrum pro matky s dětmi vstupuje do finální fáze

Projekt z prostředků OP LZZ Evropského sociálního fondu díky kterému z větší části náš azylový dům funguje poslední tři roky, končí v září 2013. Díky projektovým prostředkům se podařilo nejen udržet činnost sociální služby AD, ale také pomoci desítkám rodin a jednotlivců k zaměstnání, doplnění vzdělání pro sebe a startu lepšího vzdělání pro své děti. K dnešnímu dni evidujeme 154 lidí, kteří v našem azylovém domě bydleli, čerpali zde sociální služby, případně díky našemu evropskému projektu pracují nebo se doučili řemeslo či získali rekvalifikační kurz. Překročili jsme tak o více než 50% vytyčený počet. Doufáme, že na nás za tak dlouhou dobu nezapomněly orgány veřejné správy a získáme část provozních dotací na další roky také ze státní pokladny, abychom mohli v práci pokračovat.


7. 1. 2013

Pomozte dětem! Školka v Azylovém domě

Od 4.1.2013 pokračujeme v projektu miniškolky v azylovém domě. Umožnil nám to projekt nadace NROS a její program Pomozte dětem ze sbírky 14. ročníku. Miniškolka bude v tomto případě rozšířena i o pravidelné volnočasové aktivity pro starší děti klientek azylového domu.


Den otevřených dveří v Azylovém Domě R-Mosty

25. 5. 2012

Ve středu 20. června bude mít široká veřejnost možnost nahlédnout za bránu Azylového domu pro matky s dětmi, který v Mladé Boleslavi od roku 2009 provozuje společnost R-Mosty. Toto zařízení poskytuje, jako jedno z mála v Praze a ve Středočeském kraji, komplexní sociální službu, napomáhající k řešení kritické situace, do které se čím dál více rodin s dětmi dostává.

Služba je určena primárně matkám s dětmi, které se ocitly v situaci bez přístřeší, bez možnosti nebo schopnosti tuto kritickou sociální situaci samostatně řešit. „Mimo samotného poskytnutí bezpečného azylu, nabízíme matkám podporu ve všech souvisejících oblastech tak, aby se situace celé rodiny stabilizovala a zlepšovala“, uvádí Mgr. Jakub Čihák, ředitel společnosti R-Mosty. V Azylovém Domě proto funguje sociální pracovnice, provizorní školička pro děti, asistent vzdělávání a zaměstnávání a další služby, mající za cíl zvyšování soběstačnosti matek a zlepšování jejich pozice na trhu práce např. formou rekvalifikačních kurzů a pracovních stáží.

Azylový dům R-Mosty za tři roky fungování pomohl už 125 klientkám a celkem 221 dětem. V současnosti funguje zejména díky projektu OP LZZ Evropského sociálního fondu. Orgány státní správy a samosprávy, zejména pak MPSV ČR, Hl. město Praha, MČ Prahy 3, se na jeho financování podílejí zhruba třiceti procenty. Statutární město Mladá Boleslav, ze kterého největší část rodin pochází, a na jehož území Azylový dům leží, přispívá v současnosti zhruba půl procentem celkového 2,8 milionového rozpočtu.

20. června od 11 hodin pořádají R-Mosty v zahradě Azylového domu komponovaný program s možností návštěvy prostor Azylového domu a podrobných informací o fungování této sociální služby. Během dne budou mít návštěvníci k dispozici občerstvení, vystoupení kapely Benga Show, pro děti je připraven program tvořivých dílen


Naposledy upraveno 16. 4. 2015 v 16:13:11 uživatelem Mgr. Jakub Čihák



KOMUNITNÍ CENTRUM HUSITSKÁ

Fakultativní komunitní projekt www.husitska.eu. Pokračování úspěšného JobClubu Restart opět v partnerství s Městskou částí Praha 3 a NADĚJÍ. Nový podzemní prostor pro kino, přednášky, svépomocné i moderované skupiny, terapie, dobrá káva.. .

Příspěvek na účet

Můžete podpořit naší činnost zasláním libovolné finanční částky na náš bankovní účet u České spořitelny 5034021339/0800. Předem Vám velice děkujeme!

Sociální sítě

� 2006�2024 R-Mosty, z.s. | Kontakty | Administrace | Na začátek stránky

UbiQue Webs